LIST OF CERTIFIED PICKLEBALL COACHES FOR THE PROVINCE OF
Ontario
2024-05-08 02:06:57
|
Cristovao Abegao | Etobicoke |
Adnan Agha | Toronto |
Gianluca Agostinelli | Niagara Falls |
Ken Akai | Markham |
Angie Alkhatib | Toronto |
Joallore Alon | Toronto |
Jonathan Alpert | THORNHILL |
Roozbeh Amirian | Hamilton |
Cecilia Aponte-de-Hanna | Toronto |
Natalie Araya | Mississauga |
Danielle Ariss | East York |
Tracy Ashley | Stevensville |
Sean Ashton | Richmond hill |
Tariq Ayubi | Mississauga |
Lorrie Babcock | Sault Ste marie |
Jean-Paul BAGOT | Port carling |
Steve Balazic | Richmond Hill |
Scott Ballon | Orillia |
Patrick Bandura | Kitchener |
Cody Barbeau | Orléans |
Sandra Barrett | Toronto |
SCOTT BARRETT | Toronto |
Patrick Batty | Cambridge |
Cathy Bawden | Collingwood |
Eric Beaumier | Gloucester |
Dawn Bell | Barrie |
Jeremy Bell | Toronto |
Marina Bennett | Clarksburg |
Deo Benny | Brampton |
Pina Bevilacqua | Caledon |
Nicole Bictache | Toronto |
Aimee Bishop | Wasaga Beach |
Mark Bittorf | Penetanguishene |
Andrea Blackwell | Kingston |
Catalin Bobe | Picton |
Trevor Boothe | Oakville |
Michael Bowcott | Richmond Hill |
Ryan Bowler | Mississauga |
Leigh Bradwell | Toronto |
Heather Branchard | Prescott |
Gail Brener | Thornhill |
Doug Brenner | Ottawa |
Suzan Breton | Desbarats |
Chris Brown | St Catharines |
Stephanie Brundl | Ridgeway |
Carolyn Buck | Hamilton |
Simon Burden | Toronto |
Neil Burton | Deep River |
Stephane Cadieux | Toronto |
Tina Cadieux | North Bay |
Frank Campagna | Thornhill |
Brian Cann | Kingston |
Luis Catalao | North Bay |
Andrew Chak | Toronto |
George Chan | Markham |
John NC Chan | Richmond Hill |
Voon (Ricky) Chan | Toronto |
Luc Charpentier | North York |
David Cheng | Markham |
Christopher Cheverie | Orleans |
Monty Choy | Markham |
Jennifer Christie | Toronto |
Bonnie Chusid | Thornhill |
Rita Cipolla | Oakville |
Sally Cohen | Mono |
Roberto Colle | Toronto |
Gary Cooper | Stratford |
Mike Cormier | Trenton |
Shawn Cosby | Ottawa |
Mark Cossarin | Lindsay |
John Covello | Caledon East |
Michael Crabtree | The Blue Mountains |
Tamara Crawford | Innisfil |
Ken Crosina | Oshawa |
Arthur Cuenco | Ottawa |
Michelle Cundari | North Bay |
Melissa Cutler | toronto |
Suzanne Cyr | Orléans |
John Czebe | Rockwood |
Jonas Daehler | Mississauga |
Jeff Dafoe | Dundas |
Andrew DeBeer | Barrie On |
Julian Del Gobbo | Aurora |
Colleen DeMille | Belleville |
Mary beth Denomy | Toronto |
Eric Desrochers | Beamsville |
Patrick Devine | Mississauga |
Joe DiBattista | Brights Grove |
Jun Dionisio | Brantford |
Doug Diplock | Saint Marys |
Alex Dorbyk | Toronto |
Robert Doucet | Embrun |
Barry Dougherty | Waubaushene |
Anna Drummond | Georgetown |
Shelly Dubeau | North bay |
John DuCharme | london |
Lane Dunlop | Hamilton |
Mrinal Dutt | Toronto |
Ellen Eddy | Sault Ste. Marie |
Jeff Elwood | Kingston |
Darryl Era | Scarborough |
Jody Evans | Midhurst |
Krista Ewer | London |
Gino Falzone | East York |
Carlos Faria | NEWMARKET |
D. Michelle Farwell | Stouffville |
Dyann Fenwick | Newmarket |
Albert Fong | Mississauga |
Denis Fournier | Orleans |
Sean Fowler | Ottawa |
Barb Fraser | Maitland |
Casey Futterer | Aurora |
Daniel Gallant | Bracebridge |
Kasra Ganjavi | Toronto |
Anthony Garbish | Ottawa |
Gloria Gardner | Port Carling |
Sherry Gascon | Thunder Bay |
Chuck Gaudette | Cobourg |
Michael Gauthier | Ottawa |
Florentino Gecolea | Richmond Hill |
André Gélinas | Scarborough |
Philip Gelsheimer | Oakville |
Luc Germain | Orleans |
Sandy GERYLO | OAKVILLE |
Len Goodhand | Huntsville |
David Goodhue | Grimsby |
Aaron GOODING | Cambridge |
Ava Gooding | Cambridge |
Andrew Goodwin | Thamesford |
Daniel Gottfried | Toronto |
Mark Gottfried | Toronto |
McKenzie Graham | Waterloo |
Sarah Graham | Toronto |
Mario Grenier | Pickering |
Sunil Gupta | Manotick |
My Kam Ha | Markham |
Maria Carolina Hack | Mississauga |
Ken Haggert | Coboconk |
Jim Hall | Fergus |
Kurt Hall | Brockville |
Deanna Hanes | Kingston |
Catherine Hanley | Oshawa |
Stephanie Harmazy | Beeton |
Darrin Harnandan Wang | Markham |
June Harriman | London |
Donald Harris | OTTAWA |
JACQUELINE HARRIS | Toronto |
Patrick Hartunian | Brampton |
Mary Ann Hayman | Sault ste. Marie |
Evan Heenan | Toronto |
Michael Heffer | Toronto |
Ron Heidebrecht | Odessa |
Matthew Henderson | York |
Shelley Higginson | Meaford |
Amy Hiltz | Toronto |
Kim Hines | Toronto |
Brenna Hinrichsen | Toronto |
Ilene Hoang | Markham |
Janis Hogan | Sault Ste. Marie |
Kevin Hogan | Sault Ste. Marie |
JASON HORYCHUK | Thunder Bay |
Gordon Hou | Aurora |
Jeffrey Howell | Oshawa |
Karen Hugh | Markham |
Nadine Hughes | Innisfil |
Chong Hum | Markham |
Scott Hurtubise | Niagara Falls |
Syed Zane (Zane) Hussain | Markham |
Terrence Hussein | Barrie |
Rob Hutchison | Wasaga Beach |
Natraj Shiram Iyer | Brampton |
Melanie Jans | Georgetown |
Peter Jaun | Thunder bay |
Adam Johnston | Stouffville |
Sam Jonas | Willowdale |
Douglas Jones | Waterloo |
Catherine Kaczmarek | Ancaster |
Dave Katz | Thornhill |
Susan Kawai | Mississauga |
Corbie Kent | Milford Bay |
Hiba Komati | Ottawa |
Kyle Korus | Toronto |
Mike Kosowski | Toronto |
Jim Kostin | Aurora |
Chris Kostrzewa | Blue Mountain |
Rita Kryeziu | Toronto |
Stephen Kwong | Toronto |
Lynn Lambert | London |
Pete Lambert | London |
Harold Lang | St. Thomas |
Ritchie Lanys | Toronto |
Christopher Lau | Markham |
Vince Lavoie | Pickering |
Matthew Lavryssen | Ottawa |
Eris Laws | Acton |
Tracy Lazzarotto | Shuniah |
Danielle LeBlanc | North York |
Paul Leck | NEPEAN |
Jacques Ledoux | Stittsville |
Ming Lee | MARKHAM |
Raymond Lee | Vaughan |
Shelley Levine | Toronto |
Michael Lewis | Brockville |
VERONICA LEYBOURNE | London |
Adam Libunao | Mississauaga |
Jennifer Lickver | Burlington |
Justin Lin | Richmond Hill |
Tom Lin | Richmond Hill |
Pierre Lopez | Ottawa |
Quentin Lowe | Guelph |
Jodi Lum | Mississauga |
Anh Luu | Mississauga |
Christopher Lyn | Oakville |
Ian MacDonald | Naughton |
Kirsten Magi | Burlington |
MOHAMMED MALL | Markham |
Guy Man | Maple |
Linda Marasco | Sault Ste. Marie |
Yvonne Marcil | Acton |
Jacquelyn Marrocco | Pickering |
Ramy Mazhar | Cornwall |
Donna McAdam | Maple |
Louise McCarthy | Newmarket |
Lauren McCash | Mississauga |
Susan McDaid Earl | Guelph |
Joey McLay | Waterloo |
Daryl McLeod | Grand Bend |
Kelli McRobert | Godfrey |
Chad Midgley | Burlington |
Scott Mikalachki | London |
Peter Milovanovic | Markham |
Jill Milrose | East Garafraxa |
Leila Mintz | Bowmanville |
Chuck Mitchell | Markham |
Paul Mitro | Dundas |
Yunus Mohamed | Coldwater |
Julia Moore | Deep River |
Nizar Moosa | North York |
Derrick Moran | Caledon East |
Kathi Moyer | Toronto |
SHAWN MUIR | Pickering |
Zubair Muwwakil | Whitby |
Michael Myc | Sault Ste Marie |
William Na | Richmond Hill |
Sameer Narula | Toronto |
Andrew Ng | Markham |
Tudor Nisioiu | Thunder Bay |
Shakil Nobes | Kitchener |
Greg Novak | Hamilton |
Claire Nykamp | Mississauga |
Jeremy Nykamp | Mississauga |
Amit Ohri | Beamsville |
Michael Olejnik | Collingwood |
Jeannette Onken | Pickering |
Kevin O'Reilly | Grand Bend |
Corey Osborne | Elmvale |
Anthon Pang | BRAMPTON |
Jennifer Parker | Markham |
Jim Paton | North York |
Kelly Patterson McGrath | Barrie |
Rolanda Peacock | Kenora |
Ken Pecarski | SEVERN |
Dan Peerenboom | Thunder Bay |
Tracy Peeters | Burlington |
Suzanne Penner | Kenora |
David Perfetti | Orleans |
Joanna Phang | Waterloo |
Marina (Xiaoying) Piao | Richmond Hill |
Jim Pietro | Brantford |
Horatio Pintea | Nepean |
Murray Pinto | Brampton |
Robert Piper | Ridgeway |
Danny Pivnick | North York |
Anatoly Polishchuk | Toronto |
Kaitlyn Poncelet | Aurora |
Linda Pond | Carleton Place |
Jonathan Pui | Toronto |
Gopalakrishnan Radhakrishnan | Oakville |
Peter Rapini | Woodbridge |
Steve Rawlin | Mississauga |
Mark Renneson | Collingwood |
Douglas Reynolds | Oakville |
Valerie Richer | Naughton |
Kyle Rigato | Brampton |
Brian Donghui Rim | Vaughan |
Gavin Robinson | Toronto |
Michael Robinson | Welland |
Stephen Robinson | Whitby |
Aaron Rodrigues | Toronto |
Jennifer Rogers | Toronto |
Julie Roscoe | London |
Ian Rosen | Toronto |
Jay Salisbury | Chatham |
Daniel Salmon | Scarborough |
Robert Salnek | Toronto |
Shnila Sampat | Brampton |
Gene Santoro | Sault Ste Marie |
Giovanni (John) Schiavo | toronto |
Erin Schmidt | Mississauga |
Stefan Schmidt | Etobicoke |